BUX 139833.38 0,15 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Doboghat a város szíve

2011. szeptember 5. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fővárosban a Ferenciek tere és a Széchenyi tér rendbetételével folytatódhat a Város Szíve program, a Károly körút és Március 15. tér pénteken befejeződött felújítását követően − jelentette be Vitézy Dávid, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója. A Ferenciek tere várhatóan 2013-ban válhat a fővároshoz méltó központi találkozóhellyé, egyebek mellett a jelenlegi közúti aluljáró lezárásával, illetve a Kossuth Lajos utcát átszelő zebrák kialakításával. Az új városvezetésnek jelentős erőfeszítéseket kellett tennie, hogy időben és az európai uniós támogatást megtartva tudja átadni a megújult Károly körutat és Március 15. teret. Előbbi közterület rekonstrukciója összesen 3,1 milliárd forintból, 2,7 milliárd forint brüsszeli hozzájárulással valósult meg, míg a Március 15. tér 2,2 milliárd forintból újult meg, amiből 1,6 milliárd forintot finanszírozott az Európai Unió. Vitézy Dávid kérdésre válaszolva közölte: a Margit híd még hiányzó legfontosabb elemeinek átadására szeptember második hetében kerülhet sor. A Margit híd teljes megújulásához ezután már csak a díszkivilágításnak, illetve a Jászai Mari téri csomópontnak kell elkészülnie, ami legkésőbb jövő tavasszal történhet meg.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet