BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hét megyében indult útkarbantartó közfoglalkoztatás

2011. szeptember 2. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közút-karbantartási közfoglalkoztatási mintaprogramot indított a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Az augusztus 29-étől november 30-áig tartó programban 761-en kaptak munkát Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén, Nógrád, Baranya, Hajdú-Bihar, Tolna és Heves megyében. A teljes munkaidőben dolgozó közmunkások az útszéli növényzet levágása, az autóbusz-megállók karbantartása, vízelvezetők, árkok tisztítása, út menti kaszálás mellett az útszéli szemét összeszedésével foglalkoznak majd. A résztvevők többsége vagy bérpótló juttatásban részesül, vagy hosszabb ideje álláskereső. Valamennyien abban a térségben laknak vagy nagyon közel élnek ahhoz a területhez, ahol dolgoznak. A döntően hátrányos helyzetű megyékben induló program tervezett költsége 387 millió forint − áll a Belügyminisztérium közleményében.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet