Visszavonta a tizenkét fővárosi önkormányzati fenntartású és egy alapítványi működtetésű egészségügyi intézmény állami tulajdonba adásáról szóló előterjesztést Tarlós István főpolgármester, így erről várhatóan egy későbbi ülésen tárgyal a Fővárosi Közgyűlés. Tarlós indoklása szerint a megállapodásban több egyelőre tisztázatlan elem is van, ezért azok megoldásáig nem lép a főváros.
A megállapodás tervezete tartalmazza az alapellátást meghaladó fekvőbeteg-szakellátással, illetve fekvő- és járóbeteg-szakellátással kapcsolatos kötelező fővárosi önkormányzati feladatok, továbbá az intézmények alapító okiratában meghatározott egyéb tevékenységek, a fővárosi önkormányzat intézményfenntartói jogának, az érintett vagyonelemek tulajdonjogának, valamint a kapcsolódó jogoknak és kötelezettségeknek az átadás-átvételét. A dokumentum szerint az állami átvétel kezdő napja 2012. január 1.
A kórházak mellett egyéb ingatlanokról is döntöttek: nyolc, jelenleg üresen álló ingatlant tesz forgalomképessé a város, amelyekben korábban gyermekvédelmi szakellátás működött. Öt ingatlan a XII. kerületben található, a legkisebb 2,4 ezer, a legnagyobb 25,3 ezer négyzetméter, ezeken kívül három pesti lakásról van szó. Az ingatlanok nyilvántartási értéke 2,9 milliárd forint.
