BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Demján támogatja a szakszervezeteket és a különadókat

2011. augusztus 31. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A VOSZ-nak − és általában is a munkaadóknak − érdeke az erős szakszervezet, és az üzemi tanácsok szerepének erősítése helyett inkább a kisvállalati szférában lenne szükség több szakszervezeti tagra − mondta Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkaadók Országos Szövetségének elnöke a Liga Szakszervezetek és a Munkástanácsok Országos Szövetsége által szervezett nemzetközi konferencián.

Az eseményre a meghívott kormányzati delegáltak nem jöttek el, de Gaskó István, a Liga elnöke szerint legalább vannak tisztességes munkaadók is, akik hajlandóak és akarnak tárgyalások során kompromisszumos megegyezésre. Igaz, Demján hangsúlyozta: csak a versenyszféra szakszervezeteivel akarnak tárgyalni. Felajánlotta ugyanakkor a jelen lévő munkavállalói érdekképviseleteknek, hogy kétoldalú tárgyalások során közelítsék az Mt.-tervezettel kapcsolatos álláspontjukat, és azt követően a közös állásfoglalásokkal lobbizzanak a kormánynál.

Mindenképp szükség van egy új, XXI. századi normákhoz igazodó Munka törvénykönyvére, a jelenlegi ugyanis alapvetően a nagyüzemi munkakultúrára volt szabva, nem tudja kezelni a globálissá vált munkaerőpiac kihívásait, és bár sokan kárhoztatták, ez a tervezet alapvetően jó irányba tett lépés volt − mondta Rolek Ferenc, a a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) alelnöke.  Több családbarát változásra is felhívta a figyelmet, mint a vasárnapi munkavégzés általánossá tett pótléka vagy a kisgyerekes anyának kötelezően biztosítandó részmunkaidős foglalkoztatás. Megvalósíthatatlannak tartotta ugyanakkor azt az előírást, ami a munkaviszonyon kívüli jogviszonyban tevékenykedőkre is kiterjeszti az Mt. több intézkedését.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet