BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is Budapest a konferencia-központ

2011. augusztus 29. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint 30 százalékkal haladta meg a Magyarországon megrendezett nemzetközi konferenciák és az ezeken részt vevők száma az előző év azonos időszakának adatait az idei első félévben. A Magyar Turizmus Zrt. Magyar Kongresszusi Igazgatósága (MKI) jelentése szerint az első félévben összesen 212 nemzetközi konferenciára került sor Magyarországon, amelyeken több mint 56 600 fő vett részt, összesen 803 napon keresztül.

Az idei eddigi legsikeresebb hónap május volt, amikor 58 rendezvény zajlott szerte az országban. A konferenciaturizmus az elmúlt évekhez hasonlóan továbbra is Budapest-központú, bár az elmúlt években épült egy-egy, nagyobb létszám befogadására is alkalmas vidéki konferencia-központ (Debrecenben a Kölcsey Központ, Sopronban a Liszt Ferenc Konferencia és Kulturális Központ, illetve Pécsett a Kodály Központ). A fővárost Gödöllő követi a sorban, majd Szeged, Pécs és Debrecen következik.

Továbbra is a szállodákban megrendezett konferenciák száma a legmagasabb, a fennmaradó rendezvények közel 11 százalékát már kongresszusi központokban, 6,6 százalékát pedig egyetemeken és tudományos intézetekben tartották. A kongresszusi központok több mint 3 százalékos növekedést értek el 2010 azonos időszakához képest.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet