Ha van nyertes a válságban a magyar kiskereskedelmi piacon, a talpon maradt drogérialáncok annak tekinthetőek. A kereskedelmi csatorna egy százalékot nyert a forgalomból, ami jelentős előrelépés ahhoz képest, hogy a szegmensben működő láncok visszafogták a fejlesztéseiket, vagyis a meglevő üzlethálózattal tudták növelni részesedésüket. A piacvezető dm (Drogerie Markt) idén 5 százalékos forgalomnövekedéssel számol, és úgy érzi, hogy javul a kép a magyar piacon a tavalyi fogyasztási hajlandósághoz képest.
A pipere- és háztartási vegyiáru-piacot rendszerint a hipermarketek uralták 30 százalék feletti részesedéssel. A drogérialáncok jelenleg 26 százalékot tudnak magukénak, amelyben nagy szerepet játszik a dm erősödése, illetve hálózatának széles penetrációja. A kereskedelmi csatorna úgy növekedett, hogy közben egy szereplőt, a Schleckert elvesztette, mindez a megmaradtak erejét növeli.
Közben a válság alatt a drogériák egyik üzletága, az illatszerpiac egyáltalán nem esett vissza, sőt 8-10 százalékos növekedéseket mutatott hónapról hónapra. Az éves szinten 120 milliárd forint forgalmat mutató szegmens erőteljes növekedését nehezen tudják megmagyarázni az elemzők. Akad, aki a feketepiac csökkenését látja emögött, más a fogyasztási szokások változását, amiben nagy szerepet játszanak az illatszerláncok. Ugyanakkor a parfüm és illatszer a felsőbb rétegeknek szól, az ő fogyasztásuk kevésbé esett vissza. Ráadásul a termékkategóriát előszeretettel ajándékozzák, ami ugyancsak jótékonyan hat a forgalomra.
| (előző év azonos időszaka/százalékban) | |
| 2011. január | 111,4 |
| Február | 109,0 |
| Március | 109,3 |
| Április | 105,3 |
| Május | 114,0 |
| Június | 110,5 |
| *kiigazított | |
| Forrás: KSH |
