BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezermilliárdos vízügyi fejlesztés kellene

2011. augusztus 22. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vizek mennyiségi és minőségi állapotának javítására, a jó állapot megőrzésére mintegy ezermilliárd forint nagyságrendű fejlesztés megalapozását segíti 1,5 milliárd forint beruházással a Vízügyi és Környezetvédelmi Központi Igazgatóság (VKKI) − tájékoztatta Márfai László, a VKKI főosztályvezető-helyettese az MTI-t. Az Európai Unió sok környezetvédelmi irányelve közül az egyik a 2000-ben született \"víz keretirányelv\", amelynek célja a vizek jó állapotának elérése, illetve megtartása. Az irányelv betartásához szükséges, a tervek szerint 987 milliárd forintos beruházás finanszírozására az EU következő két költségvetési ciklusában (2014−2027) lehet majd pályázni. Az előkészületeket is az unió finanszírozta és finanszírozza 80 százalékos arányban, a fennmaradó 20 százalék a magyar állam hozzájárulása. Az előkészületek része volt a VKKI, a 12 vízügyi igazgatóság és több intézmény részvételével készült vízgyűjtő-gazdálkodási terv, amelyet a kormány 2010-ben hagyott jóvá. Ennek alapján a vizek mennyiségi állapotának folyamatos mérésére, az állapotjavító intézkedések és beruházások hatásának megfelelő mérésekkel való alátámasztására 1,5 milliárd forint összköltséggel öt projekt keretében fejlesztik a monitoringrendszert.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet