A kormány eddigi, és a jövőben tervezett, a munkavállalókat és a családokat hátrányosan érintő intézkedése elleni tiltakozásképp demonstrációt szervez a Kossuth térre a parlament nyitónapján, szeptember 12-én négy országos szakszervezeti konföderáció. Az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma közös közleményben hangsúlyozza: az elmúlt egy évben a parlament sorozatban hozta azokat a döntéseket, amelyek súlyos hátrányt okoztak a magyar munkavállalóknak és családjaiknak. Példaként az egykulcsos személyi jövedelemadó bevezetését említik, amelynek negatív hatásai már most is érzékelhetőek a gazdaságban. A demonstráció indokai között említik a szakszervezetek az országos háromoldalú tárgyalások megszüntetését, illetve ezen túl a készülő, és a közlemény szerint a munka világára rákényszeríteni tervezett Munka törvénykönyve rendelkezéseit is, amelyek tovább rombolják a helyi szintű érdekvédelmi munkát, és ellehetetlenítik a szakszervezeteket is.
