BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödött az ásványvízforgalom

2011. augusztus 15. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A rossz idő ellenére felpörögtek a palackozók a második negyedévben: a Magyar Ásványvíz Szövetség tagjai ebben az időszakban 349 millió liter ásvány-, forrás- és egyéb vizet állítottak elő, a 2010-es 318 millió literrel szemben. A termék forgási sebességét ismerve, a rossz idő csak a harmadik negyedéves adatokat gyengíti, de az egész évre vetítve még így sem számíthatnak a cégek olyan rossz évre, mint az előző volt. Nagy kérdés persze, hogy augusztus hoz-e még rekkenő hőséget, ugyanis bár az ásványvíz ma már korántsem minősül szezonális terméknek, a fogyasztás azért látványosan megugrik a kánikulában.

A fogyasztás megoszlása stabil, 92 százalékban továbbra is a természetes ásványvíz fogy, a forrásvíz némi csökkenéssel, 5,8 százalékban van jelen a teljes piacon, az ízesített vizek részaránya pedig változatlanul két százalék alatti. A magyar fogyasztók 57,4 százalékban a szénsavas vizeket veszik, 6,2 százalékos a részarányuk az enyhén dúsított vizeknek, a maradék pedig csendes.

A teljes magyar ásványvízfogyasztás 109 liter fejenként. A gyengébb első negyedéves adatok után megjelent kifejezetten jó második negyedéves adatokból kiindulva idén a fogyasztás jócskán meghaladhatja ezt. A termék értékesítése korábban és most sem mozog együtt az összpiaci fogyasztással. Az ásványvízeladások növekedést mutattak, amikor az élelmiszer-piaci volumen csökkent. Értékben azonban átrendeződés mutatkozik, a szövetség adatai szerint a fogyasztók elsősorban az olcsóbb, illetve a kereskedelmi láncok saját márkás termékeit keresik.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet