BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A munkáltatók nem rúgnák ki a kismamákat

2011. augusztus 15. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szakszervezetekénél jóval hatékonyabbnak bizonyult, és a beszámolók tanúsága   szerint gördülékenyebb is volt a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a munkaadói érdekképviseletek közti egyeztetés a Munka törvénykönyve tervezetéről (Mt.). Már csak azért sem volt nehéz dolga a tárca képviselőinek, mivel a munkáltatók alapvetően jó iránynak tartják az új Mt. tervezett változásait. Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára az MTI tudósítása szerint úgy véli, a törvénykönyv módosítása segíti a vállalkozások alkalmazkodását az egyre inkább változó piachoz, növeli versenyképességüket és hozzájárul a foglalkoztatás bővítéséhez. Ezért is nyilatkozott úgy a két fél a tárgyalás végén, hogy a munkaadói javaslatok többségét befogadhatónak tartják.

A munkaadók megtartanák a védett korra, a gyes alatti felmondási tilalomra és a szabadságolásra vonatkozó jelenleg hatályos szabályokat, igaz, utóbbiakat csak akkor, ha a kormány nem növeli tovább a fizetett ünnep- és szabadnapok számát. A munkaadók még a szakszervezeti tisztségviselők munkajogi védelmét is elfogadhatónak tartották, feltéve, hogy  létszámkorláthoz kötik. Szintén befogadhatónak tartotta az NGM azt az ötletet, hogy a munkaadó és a dolgozó közös megegyezése alapján ne csak szabadságként, de pénzben is kiadható legyen a ledolgozott túlóra. A munkaadók számára az is fontos lenne, hogy a munkaidő-szervezés kérdéseiben kapjon nagyobb teret a felek  megállapodása, a jogszabály csak keretfeltételeket szabjon.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet