BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötezer gázlopót ért tetten a Tigáz

2011. augusztus 11. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Tigáz szolgáltatási területén az év első felében közel ötezer gázlopási esetet derített fel, megközelítően ezerrel többet, mint tavaly az év egészében; a gázlopások évente mintegy kilencmilliárd forint kárt okoznak a társaságnak − hangzott el a cég szerdai budapesti sajtótájékoztatóján. Kállai László, a Tigáz-DSO Kft. ellenőrzési vezetője a felderített esetek számának jelentős növekedését a hatékonyabb és fokozottabb ellenőrzéssel magyarázta. Az 1,25 millió Tigáz-ügyfél közül a becslések szerint 40-60 ezren vételezik szabálytalanul a földgázt. A Tigáz hét megyében szolgáltat, ezek közül Pest megyében és a Nyírség északkeleti területein fordul elő leggyakrabban a gázlopás. Az esetek felében a gázmérő óra számlálóját állítják vissza. Az idén 75 ezer célzott ellenőrzést végez a társaság, előzetes bejelentés nélkül vizsgálják, hogy van-e gázfelhasználás a mérő megkerülésével, vagy manipulálták-e a gázmérőt.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet