Megkezdődött a kereskedés az úgynevezett blokktermékekkel a magyar áramtőzsdén, ami további kínálatot jelent és így forgalmat generál − közölte Medveczki Zoltán, az áramtőzsdét működtető HUPX Magyar Szervezett Villamosenergia-piac Zrt. vezérigazgatója szerdán. Az első kereskedési nap kedden még tesztjellegű volt, de szerdán már nagyobb forgalom várható − tette hozzá. A blokktermék lényege az, hogy az órás szállításra szóló termékeket egy időben bármilyen kombinációban − 2-3-4 órás csomagban − lehet adni-venni, ami elsősorban a termelő szempontjából jelent rugalmasságot. Ezzel új erőművi kapacitások jelenhetnek meg a tőzsdén. Ez segít abban is, hogy elkerülhetőek legyenek a nagyobb árkilengések. Eddig jellemzően szombaton volt tapasztalható ilyen kilengés, mert akkor a kevésbé rugalmas erőművi blokkok termelése nem jelent meg a piacon.
