Néhány napon belül újraindulhat a termelés a FÉG ócsai gyárában. A csődbe ment tüzeléstechnikai vállalat ugyan továbbra is felszámolás alatt áll, de a legnagyobb hitelező, az MPF Holding a hét elején megállapodott a felszámolóval a berendezések és az ingatlanok bérbevételéről és a gyártás ismételt beindításáról.
A FÉG Konvektorgyártó Zrt. helyzete tavaly, egy kétmilliárd forintos hitelfelvétel miatt rendült meg. A Napi Gazdaság értesülései szerint a Commerzbanktól felvett hitelt ugyanis a ciprusi tulajdonosok nem a termelés fejlesztésére vagy anyagbeszerzésre fordították, hanem \"kiszivattyúzták\" a cégből. A FÉG ezt követően nem csupán a hitel törlesztésével maradt adós, de az adóhatóságnak is kétszázmillió forintot meghaladó összeggel tartozott. A Commerzbanktól a hiteleket az MPF Holding vásárolta meg, s lett ezzel a cég legnagyobb hitelezője.
A termelés több mint két hónapja leállt, s a korábbi tulajdonos a dolgozókat sem fizette ki. Mivel a végrehajtás júliusban eredménytelenül zárult − a menedzsment lezárta a gyárat −, az ócsai gyár felszámolás alá került. A felszámolás az elmúlt héten vált jogerőssé − a bíróság a Cash and Limes (CL) céget jelölte ki felszámolónak. Így lehetővé válik a bérgarancia lehívása és a többhavi elmaradt munkabér kifizetése is.
Lapunk értesülései szerint a CL a hét elején bérleti szerződést kötött az MPF Holdinggal, amely visszakapcsoltatja a közműveket és visszaveszi a dolgozók egy részét is. A FÉG Európa legnagyobb tüzeléstechnikai gyártója volt − éves árbevétele 6-7 milliárd forint körül mozgott. A céget ismét működésbe hozó MPF Holding az ország egyik legjelentősebb magyar tulajdonban levő vállalatcsoportja, meghatározó tulajdonosa Felcsuti Zsolt, aki a Napi Gazdaság 100 leggazdagabb listáján a 20. helyet foglalta el idén.
