BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladták a tévészékházat

2011. július 29. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hosszú egyeztetést követően megállapodás született a tévészékház adásvételéről. A Napi Gazdaság értesülései szerint a tegnap aláírt vételi jogról szóló szerződés értelmében a székházat építő és működtető Millenniumi Média Kft. (MM) közelebbről meg nem határozott vételáron eladja a Bojtár utcai létesítményt a Magyar Televízió Közalapítványnak. Áprilisban a Wallis-csoporthoz tartozó MM érdemi tárgyalásokat folytatott a kormány által megbízott két intézmény vezetőivel arról, hogy milyen feltételekkel bonyolítsák le az adásvételt (Napi Gazdaság, 2011. április 7.).

A köztévé 2009-ben költözött be az akkor elkészült új székházba. Az MTV 36 ezer négyzetméteres új központját 12,25 euró/négyzetméteres áron bérelték a MM-től − ez évi 3,5 milliárd forint költséget jelentett a köztévének. A 38 évre kötött bérleti szerződés időtartama alatt ez összesen 80 milliárd forint kiadást jelentett volna − feltéve, ha a felek közben a szerződést nem módosítják vagy mondják fel. Ez utóbbira a kontraktus szerint az átadást követően legkorábban húsz év elteltével lett volna módja a tévének. A köztévé 2010 májusáig 16,2 milliárd forintot fizetett ki az MM-nek, de 2010 elejétől már egyáltalán nem fizette meg a szerződés szerinti bérleti díjat a tulajdonosnak, igaz a szerződést sem mondta fel. A megállapodásban rendezték a vitás kérdéseket is. A korábbi patthelyzetről tavaly ősszel jelent meg az Állami Számvevőszék jelentése, amelyben úgy értékelték a megállapodást, hogy bérlet helyett célszerűbb lett volna a székház megvétele, de legalábbis kedvezőbb kondíciókkal történő bérlése.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet