BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már nem tárgyal tovább a BM a szakszervezetekkel

2011. július 28. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Belügyminisztérium tegnap este szűkszavú közleményben tudatta, hogy lezárta a rendvédelmi szakszervezetekkel március óta tartó tárgyalásokat az új életpályamodell kialakításáról és a nyugdíjazás szabályozásáról. A tárca a szakszervezetek javaslatait figyelembe véve terjeszti elő törvényjavaslatát. Mivel azonban a közlemény nem utal arra, hogy megegyezés született volna, elképzelhető, hogy a vita még koránt sincs lezárva. Az érintett rendőrszakszervezetek még kedden is közös levélben utasították el a BM elképzeléseit, megjegyezve, hogy azok hatályba lépése esetén a törvényesen rendelkezésükre álló eszközökkel fellépnek ellenük. Technikai jellegű javaslataik között említik, hogy a szolgálati nyugdíj csak a 2012-től hivatásos állományba lépőkre felmenő rendszerben vonatkozzon, és ne legyen visszamenőleges hatályú. Sérelmezték a nyugállományban maradók járandóságának 16 százaléknál magasabb kulccsal való megadóztatását is.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet