A Belügyminisztérium tegnap este szűkszavú közleményben tudatta, hogy lezárta a rendvédelmi szakszervezetekkel március óta tartó tárgyalásokat az új életpályamodell kialakításáról és a nyugdíjazás szabályozásáról. A tárca a szakszervezetek javaslatait figyelembe véve terjeszti elő törvényjavaslatát. Mivel azonban a közlemény nem utal arra, hogy megegyezés született volna, elképzelhető, hogy a vita még koránt sincs lezárva. Az érintett rendőrszakszervezetek még kedden is közös levélben utasították el a BM elképzeléseit, megjegyezve, hogy azok hatályba lépése esetén a törvényesen rendelkezésükre álló eszközökkel fellépnek ellenük. Technikai jellegű javaslataik között említik, hogy a szolgálati nyugdíj csak a 2012-től hivatásos állományba lépőkre felmenő rendszerben vonatkozzon, és ne legyen visszamenőleges hatályú. Sérelmezték a nyugállományban maradók járandóságának 16 százaléknál magasabb kulccsal való megadóztatását is.
