BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Biztos nem vezetik be az SPS rendszert

2011. július 27. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország nem változtat a jelenlegi agrártámogatási rendszerén. A Vidékfejlesztési Minisztérium tegnapi közleménye szerint  a húsmarha- és juhágazat számára az érintett termékpályák meghatározó érdekképviseleteivel folytatott egyeztetést követően egy, a SAPS (területalapú) rendszer keretén belül működő szerkezetátalakítási programot indít a tárca 2012. január 1-jétől. Az ezzel kapcsolatos szándékát augusztusig jelzi is az Európai Bizottságnak. A közlemény arra nem tér ki, hogy ez mekkora keretű lenne. Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szerint a még tervezés alatt lévő program a jövőre csökkenni kezdő, majd 2013-tól megszűnő top up érdemi kompenzációját biztosítja és 2013 után is adható lesz. Addig is a kormány biztosítja a még adható nemzeti kiegészítést is. Egyelőre a top up csökkenés mértékéről is tárgyal még a VM és a bizottság. A következő két évben is folytatódik a dohány, valamint a zöldség-gyümölcs szerkezetátalakítási program is, utóbbiban újra megnyitják a pályázatokat. A tejágazatban a VM szerint újra igényelhető lesz a különleges tejtámogatás.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet