BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kamattartásra számítanak Londonban

2011. július 25. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Konszenzusos vélemény a londoni elemzői közösségen belül, hogy a magyar jegybank monetáris tanácsa változatlanul hagyja a hatszázalékos alapkamatot a keddi kamatdöntő ülésén. A legtöbb citybeli elemző a külső kockázati tényezők miatt kizárja a belátható időn belüli kamatcsökkentést, ám londoni vélemények szerint a legutóbbi inflációs adatok nyomán a kamatemelés is lekerült a napirendről, és most már azok a citybeli házak sem jósolnak MNB-szigorítást az év végéig, amelyek korábban még számoltak az emelés lehetőségével − írta az MTI-Eco. A JP Morgan a hétvégén adott új prognózisában kiemelte, hogy a magyarországi infláció május után júniusban is \"meglepően alacsony\" volt. Hangsúlyozta ugyanakkor azt is, hogy ezt kizárólag az élelmiszerárak meredek csökkenése eredményezte, a maginfláció viszont gyorsult, és a szolgáltatási versenyszektorban is nőttek valamelyest a fogyasztói árak.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet