Drasztikus visszaesés következhet be az állattenyésztési ágazatok kibocsátásában, mivel a jövő évtől megszűnik az uniós kifizetésekhez nyújtott nemzeti kiegészítő támogatás (top-up) lehetősége − hívja fel a figyelmet a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ). Az érdekképviselet szerint ugyanakkor a támogatások leépülése elkerülhető lenne, ha Magyarország az unió tizenhét tagállamában alkalmazott rendszerhez igazítaná saját gyakorlatát. A hazai termelők többsége most szembesül azzal, hogy az agrártámogatási rendszer 2012-től bekövetkező, drasztikus változásai miatt az állattartók döntő hányada elesik azoktól a támogatásoktól (úgynevezett top-up összegektől), amelyek a régi és az új tagállamok között meglévő támogatáskülönbségek − legalább részleges − kiegyenlítésére szolgálnak − állapítja meg közleményében a MOSZ. Az érdekképviselet szerint a top-up és ezzel együtt a termeléshez kötött támogatások megszűnése több tíz milliárd forint kivonását jelenti az ágazatból, és ez rendkívül nehéz helyzetbe hozza az állattenyésztő ágazatok jelentős részét (különösen a tejtermelőket, illetve a húsmarha- és a juhtartókat), illetve egyes növénytermesztési ágazatokat is.
