Az egykori szocialista \"sztárépület\" helyén áll majd a KPMG új székháza − a Napi Gazdaság információi szerint az Ibis néven futó egykori Volga hotelt hamarosan elbontják és helyén épül meg a KPMG tanácsadó cég 20 ezer négyzetméteres új budapesti székhelye. A beruházó, a Futureal Zrt. ezzel kapcsolatban csak azt közölte, az épületet 2014-ben adják át, a KPMG-vel tízéves bérleti szerződést kötöttek az igényeihez igazított irodaház hasznosítására. A cég sem az épület vételáráról − a francia Accor-csoporttól vásárolták meg −, sem a beruházás nagyságrendjéről nem adott információt. Az új épület terveit Guntner Zsolt és a 3H építésziroda készítette a Futureal-csoport megbízásából.
A Finta József által tervezett eredeti épületet 1971-ben adták át, és sokáig úgy tűnt, hogy a helyére kerülő iroda-hotel komplexum tervezési megbízását is ő kapja. Tavaly a XIII. kerületi önkormányzat a rendezési terv módosításával teremtett lehetőséget az épület bontására és egy másik megépítésére. (Az egykori Volgával szemben elkészült új irodaházat szintén Finta irodája tervezte.)
