Sikerült új befektetőt találni a szlovák Penta-csoport tulajdonában lévő Debreceni Csoport Húsipari Kft. június 30-án bezárt üzemének további működtetésére − mondta a cég üzemi tanácsának elnöke pénteken az MTI-nek. Seprényi Lajosné közlése szerint Kósa Lajos polgármester és Papp László alpolgármester péntek reggel tájékoztatta az üzemi tanács tagjait arról, hogy sikerre vezettek a város tárgyalásai a húsipar megmentésére. A csütörtökön bezárt üzem mintegy 400 dolgozójának továbbra is lesz munkahelye, a termelés a városvezetők tájékoztatása szerint egy-másfél hónap múlva indulhat újra − tette hozzá Seprényi Lajosné.
