BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A cégek adnak tartalmat a megállapodásokhoz

2011. július 4. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar vállalkozások felelőssége, hogy hogyan töltik meg tartalommal azokat a gazdasági megállapodásokat, amelyeket Kína és Magyarország kötött Ven Csia-pao kormányfő múlt heti budapesti látogatásán − mondta Nádasi Tamás, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) magyar−kínai tagozatának elnöke. Magyarország és Kína tizenkét megállapodást kötött egymással, konkrét programokról, befektetési alapokról és pénzügyi keretekről − utalt vissza Ven Csia-pao látogatására az MTI. Nádasi Tamás szerint a megállapodásokkal Magyarország lehet Kína \"előretolt bástyája\" Kelet-Közép-Európában, a jó kapcsolat pedig Magyarország számára is történelmi lehetőség, hogy diverzifikálja pénzügyi forrásait. Az elnök szerint a Kínába igyekvő magyar vállalkozásoknak jó alapot ad a távol-keleti piacra lépéshez a kínai fejlesztési bank egymilliárd eurós különhitele, és segíthet a magyar tudás, tőke és innováció kijuttatásában. A megállapodások tartalommal való kitöltése jó együttműködési gyakorlat az állammal. Nádasi Tamás hozzátette: a kormány üzletember találkozók szervezésével, pályázatokkal és a piackutatás támogatásával segítheti a magyar vállalkozásokat a kínai piacon való megjelenésben.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet