Együttműködési megállapodást írt alá kedden Budapesten V. Németh Zsolt vidékfejlesztésért felelős államtitkár és Vang Si-jüan (Wang Shiyuan), a kínai Földügyi és Erőforrás Minisztérium miniszterhelyettese. A két ország ezzel szorosabbra fűzi a kínai−magyar kapcsolatokat a földügyi igazgatás területén − közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM). V. Németh Zsolt emlékeztetett arra, hogy az elmúlt időszakban több esemény is tanúskodik a kínai−magyar agrárkapcsolatok fejlődéséről. Néhány hónapja megnyílt a Hortobágyi Lúdtenyésztő Zrt. libakeltető telepe Anhui városában. Áprilisban pedig összeült a két ország mezőgazdasági munkacsoportja Pekingben. Emellett az agrárgazdaság több területén együttműködési lehetőségeket talált a két ország, például a gyümölcstermesztésben vagy a lótenyésztésben. Vang Si-jüan hangsúlyozta: Magyarország Kína egyik legfontosabb gazdasági és kereskedelmi partnere Közép-Európában. Kína egyik legnagyobb problémája, hogy az ázsiai ország gyorsan fejlődő ipara a jó minőségű, mezőgazdasági művelésre alkalmas földeket is elfoglalja, így a meglevők modern művelése fontos feladat. A tervek szerint a két ország együttműködése olyan szakterületeken valósul meg, mint a földmérés, a térképészet, az ingatlan-nyilvántartás és a földrendezés.
