BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elindult a magyar dinnyeszezon

2011. június 29. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elkezdődött a magyar dinnyeszezon, a múlt hét vége óta már csak magyar dinnye kapható a belföldi piacon − közölte Fodor Zoltán, a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) ügyvezető igazgatója az MTI-vel. Közben a Tesco-Globál Áruházak Zrt. is kiadott egy közleményt, hogy a magyar dinnyeszezon nyitányára eltüntette az importterméket az áruházaiból és kizárólag magyar eredetű gyümölcsöt kínál a vásárlóinak.

Fodor Zoltán elmondta: idén a termelők mintegy 4800 hektárról takarítják be a termést, szemben a tavalyi mintegy 6000 hektárral. A termőterület az elmúlt időben évről évre csökken. Ebben az évben az előrejelzések szerint a termelők jó minőségre és jó hozamokra számíthatnak, mintegy 178 ezer tonna termés várható. Ebből több mint 100 ezer tonnát a fő termőterületnek számító Békés megyében takarítanak be.
A felvásárlási ár jelenleg 78 forint kilogrammonként, ennyiért rakják a teherautókra az árut. A megtermelt mennyiségből mintegy 100 ezer tonna kerül a belföldi és mintegy 78 ezer tonna a külföldi piacokra − tette hozzá az ügyvezető igazgató.

A Tesco közleménye szerint a nyári időszakban zöldségekből is szinte kizárólag magyar áru kerül a polcokra. A legnagyobb volumenben értékesített zöldségek, így a zöldpaprika, paradicsom és a piros burgonya egyaránt 100 százalékban magyar termelőktől származik és ugyanezt lehet elmondani az uborka összes fajtájáról, hagymáról, sárgarépáról, karalábéról, salátafélékről, káposztáról, valamint az összes többi hazánkban termelt zöldségfajtáról.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet