BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hallgat a tárca a chipsadóról

2011. június 27. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Minden jel szerint a kormányon belül is feszültség alakult ki a chipsadó miatt − amely pénteken végül képviselői javaslatként került a parlament elé, annak ellenére, hogy a kormány is határozott róla. Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára az Európai Édesipari Szövetség (CAOBISCO) Budapesten rendezett éves rendes közgyűlése után tartott kerekasztal-beszélgetésen elmondta, a minisztérium mindent megtesz annak érdekében, hogy a feldolgozókat minél kisebb arányban érintse az adó. Ugyanakkor nem kívánta elmondani a minisztérium álláspontját a javaslattal kapcsolatban, illetve arról sem kívánt beszélni, hogy milyen javaslatokat tettek a tervezethez, mondván, a chipsadó nem lefutott kérdés, jelenleg is egyeztetés zajlik.
Sánta Sándor, a Magyar Édességgyártók Szövetségének elnöke a Napi Gazdaság kérdésére elmondta, nagyjából százmilliárd forint forgalmú szegmenst kívánnak 25-30 milliárd forint adóval sújtani. Ez nyilvánvalóan áremelkedéshez vezet, ami forgalomcsökkenést von maga után, az pedig termeléscsökkenést okoz, ezen a ponton pedig el kell majd gondolkodniuk a gyártóknak, hogy érdemes-e fenntartaniuk kapacitásaikat.

A nemzetközi szövetség képviselői is hallottak a készülő magyar chipsadóról, ám a tagállamok résztvevőit első körben az uniós cukorkérdés és az egységes agrárpolitikában elért magyar sikerek érdekelték. Ennek megfelelően Kardeván Endre összefoglalta a KAP-pal történteket, ám újdonságokat nem mondott.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet