BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországra jön a világ édesipara

2011. június 24. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Belgium és Svájc után 2011-ben Magyarország kapta a házigazda szerepet az Európai Édesipari Szövetség éves közgyűlésének megrendezésére. Az 1959-ben, Rómában alapított szövetség a szektor európai szervezeteinek érdekképviseletét látja el. Több mint 1800 céget és egyesületet foglal magában, a kelet-közép-európai országok intézményei közül elsőként a Magyar Édességgyártók Szövetsége csatlakozott, 2000-ben. Magyarország édesipari eredményeinek (nyolc hazai gyár, 130 milliárd forintos éves forgalom, 2500 munkahely) elismeréseképpen kapta a rendezési jogot. Az eseményen szinte minden EU-tagország képviselteti magát. A rendezvény súlyát mutatja, hogy a 2011. június 24-én, a Budapest Marriott Hotelben tartandó eseményen Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter fővédnöksége mellett, a közgyűlést követő szakmai konferencián Kardeván Endre államtitkár képviseli Magyarország kormányát. A sajtókonferencia elsősorban a Magyarország édesipari termelését befolyásoló gazdasági tényezőkről fog szólni. Kardeván Endre államtitkár a témához kapcsolódóan a Közös Agrárpolitika (KAP) megújításáról tartja előadását.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet