BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatvanegy potenciális beszállítóval találkozott a Tesco

2011. június 24. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint hatvan Fejér, Komárom-Esztergom és Pest megyében működő helyi termelővel találkozott a Tesco Visegrádon. Ez volt a cég negyedik ilyen beszállítói találkozója, amely lehetőséget kínál a helyi termelőknek és gyártóknak a Tesco beszerzőivel való személyes kapcsolatra. A találkozók jellemzően semleges helyen zajlanak és a gyártók lehetőséget kapnak egy kis termékbemutatóra is, amely jobb pozícióba hozza a gyártót a beszerzővel szemben.

A Tesco elsősorban párbeszédként értékeli a beszerzői-beszállítói találkozót, mert olyan cégeket keresnek, amelyek eddig méretüknél vagy termelési kapacitásuknál fogva nem válhattak országos partnereivé. Ugyanakkor egy-egy régióban, vagy akár egy áruházban képesek megfelelő mennyiségű áruval megjelenni.

Az eseményen minden eddiginél több kis- és középvállalkozás képviseltette magát. Fejér, Komárom-Esztergom és Pest megyéből 61 potenciális beszállító mutatta be termékeit. A jelentkező vállalatok között voltak sütő- és húsipari vállalkozások, borászatok, valamint tésztaféléket és konzerveket előállító beszállítók is.

Az egész napos rendezvényen a Tesco kereskedelmi és beszerzési vezetői a részt vevő régiós termelőkkel többek között arról egyeztettek, hogy azok milyen gyártási kapacitással bírnak, milyen jellegű és minőségű termékeket mekkora mennyiségben tudnának szállítani a Tesco áruházaiba. A három megye potenciális beszállítói üdvözölték a Tesco kezdeményezését és egyetértettek abban, hogy ez a fórum kiváló lehetőséget jelent a számukra, hiszen esélyt kapnak arra, hogy az áruházlánc partnerei legyenek.

David B. Wood, a Tesco beszerzési igazgatója a találkozót követően elmondta: \"bízunk benne, hogy a korábbi regionális beszállítói fórumokhoz hasonlóan néhány hónap múlva számos helyi vállalatot üdvözölhetünk majd beszállítóink között, és lesznek olyanok is, akik nem csak a térségben, hanem akár országosan − sőt, az országhatárokon túl is − ellátják áruházainkat termékeikkel. Közös érdekünk, hogy a jó minőségű magyar árukat előállító termelők fennmaradjanak, megerősödjenek, a vásárlók pedig kedvenc helyi termékeikkel találkozhassanak a Tesco áruházak polcain\".

A beszállítói találkozók jó \"találati\" aránnyal bírnak, a korábbi események után a megjelenő termelők több mint negyven százaléka került a hipermarketlánc kapuin belülre. Sőt egy-egy sikersztori is született azzal, hogy a megkötött beszállítói szerződést követően a gyártó kapacitást bővített és később − kitörve a regionalitásból − a Tescón keresztül exportőrré vált.

A kereskedelmi lánc a programot 2009 novemberében indította el. Elsőként Hajdú-Bihar, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, másodszorra Győr-Moson-Sopron, Zala, Vas és Veszprém volt soron, harmadszorra pedig Tolna, Baranya és Somogy megye kis- és középvállalkozásaival találkozott. A párbeszédeknek köszönhetően több mint 230-ra emelkedett azon termékek száma, melyek a regionális beszállítói fórumok eredményeként kerültek újonnan a Tesco polcaira.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet