BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szőke kólát pult alól

2011. június 23. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Cseng, a józsefvárosi standos örül a hamburgeradónak. Nem eszik sósat, zsírosat, csak politikailag korrekt glutamátos levest tofuval. Örül, mert hatalmas üzletet lát... Energiaitalozni kell, mondja Gyurinak, az ázsiai piac kultúrájába olvadt magyar beszerzőnek, aki hónapok óta lézeng a standok között munkára várva. Te hozol a szlovák Tescóból Red Bullt, Burnt, Hellt, Bombát − így Cseng.

Egy kanyar ezer doboz, csinálsz napi két kanyart. Ügyesen elosztod a cuccot, fel sem tűnik senkinek. Szombaton, vasárnap nem dolgozol, pihensz. Havi negyven kanyart csinálsz. Szeptembertől a kis palackok minden darabján 75 forint többlet lesz (termékdíjat, áfatöbbletet nem számolva). Ha csak ezt veszem, napi 150 ezer tiszta haszon. Havi hárommillió. Az üzemanyagköltséged fedezi, hogy a szlovákoknál kisebb az áfa. Ha terítünk, az mind a tied. Én szerzek számlát félmillióért, rajtam folyik át a cucc. Havi 2,5 millió, abból 500 ezer a tied.

Mit csinálunk 40 ezer palack energiaitallal − kérdezett vissza Gyuri. Nem jársz az éjszakába? − kérdi Cseng. A dizsiben péntek-szombat elmegy 2-3 ezer ezekből a vackokból, nekem meg van kapcsolatom. Tíz helyre minimum bemegyünk, a többit elnyomjuk a kis boltokba és itt a standomon. Kevés is lesz az áru. Kezdj el gondolkodni a csipszen és a kekszen. Meg fognak minket rohanni szeptembertől. De gyorsan kell csinálni, mert Lee nagybátyám is szervezi a dolgot, neki öt standja van, többet tud virítani, mint én.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet