BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt az árualap és a fogyasztási kedv is

2011. június 22. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem az aszály, sokkal inkább a késői fagy okozott némi fejtörést a hazai zöldség-gyümölcs termesztőknek, így egyes területeken a termés harmada kárba veszett − mondta el lapunknak Mártonffy Béla, a Fruitveb igazgatója. Ettől függetlenül idén meglesz a 1,5 millió tonnás termés, ami nem számít rossznak. Várhatóan csökkennek a magyar exporttételek, így megfelelő árualap lesz a szezonra. A környező országokban is van termés, egyedül a lengyel megy és alma szenvedett nagyobb fagykárokat, itt lehet némi drágulás.

A CBA most azt érzékeli, hogy a magyar fogyasztói kedv erősödik, a hamis riadón alapuló uborkabotrány után visszatértek a vevők a zöldség-gyümölcs pultokhoz, újra hasonló volument lehet értékesíteni, mint tavaly ilyenkor. Fodor Attila, a cég kommunikációs vezetője szerint az, hogy nem ismétlődött meg a tavalyi katasztrofális időjárás, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy alacsonyabb zöldség- és gyümölcsárakkal dolgoznak, ami elősegíti a forgalom növekedését.

Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára is megerősítette, hogy a zöldség-gyümölcs fronton növekszik a forgalom. Jó hír, hogy a nagy üzletláncok nem terveznek importot, a hazai igényeket hazai árukészletből oldják meg, ami csökkenti a feszültséget termelő és kereskedő között, illetve javítja a magyar termék nívóját.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet