BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb üzemet épít a Poppe & Potthoff

2011. június 7. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mintegy hatmilliárd forint értékű kapacitásbővítő beruházásba kezd a német autóipari beszállító, csőkomponens- és nyomócső-előállító Poppe & Potthoff GmbH magyarországi cége − erősítette meg a Napi Gazdaság információit Gellén László, az ajkai cég ügyvezető igazgatója. A várhatóan két év alatt megvalósuló programban szerepel egy zöldmezős beruházással megépítendő újabb üzem is, a társaság 100-120 fővel bővíti dolgozói létszámát. Ezzel a csőgyártáshoz kapcsolódó teljes csőgyári fejlesztés − a németországinál alacsonyabb költségek miatt − Ajkán valósul meg. Gellén szerint a nagynyomású, common rail technológia kínai térhódítása miatt két éven belül megduplázódhat a rendelésállomány, 2014-ben pedig már elérheti a 26 milliárd forintot. A társaság teljesítménye 2008 tavaszától folyamatosan csökkent, a mélyponton 70 százalékkal esett a rendelésállomány, emiatt jelentős létszámleépítésre, illetve a munkaidő csökkentésére is szükség volt az ügyvezető igazgató szerint.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet