BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy fedél alá kerülnek az állami ingatlanok?

2011. május 26. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egységes állami sportingatlan-portfólió kialakítását tartja egyik fő feladatának Vígh László,a Nemzeti Sportközpontok (NSK) főigazgatója, a terület felügyeletével nemrég megbízott kormánybiztos. Elképzelései szerint a különböző állami szervezetek kezelésében lévő sportcélú ingatlanokat a jövőben egységesen a Beruházási, Műszaki, Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési (BMSK) Zrt. kezelné, illetve működtetné − adta hírül az MTI. A BMSK Zrt. működteti jelenleg a Magyar Sport Házát, a Papp László Budapest Sportarénát és a Széchy Tamás Uszodát.
Az NSK-hoz tartozó sportingatlanokat évről évre csökkenő állami támogatás, meredeken emelkedő közüzemi költségek és rossz műszaki állapotok mellett kell működtetni − emelte ki Vígh −, a Komjádi uszoda például a működés határán üzemel. Mivel az utóbbi években csak a saját bevételekből tudtak fejleszteni, a sportolók sokszor inkább a jobb színvonalú, magánkézben lévő létesítményeket vették igénybe az edzőtáborozásokra.

A 36 állami sportcélú ingatlant és hat olimpiai sportközpontot felölelő NSK az elmúlt egy évben 50 százalékkal növelte saját bevételeit, miközben a sportegyesületeknek jelenleg is 65 millió, a szövetségeknek pedig 111 millió forint lejárt tartozásuk van vele szemben. Az átfedések és a felesleges tanácsadói szerződések megszüntetésével, valamint negyvenfős létszámleépítéssel 90 millió forintot tudtak megtakarítani − mondta el a főigazgató −, a közüzemi szolgáltatások közbeszerzési eljárásai révén további évi közel 200 milliót spórolnak.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet