A szükséges átalakítások után elkészült és teljes kapacitással termelhet az osztrák Melecs EWS GmbH új győri gyára. A mintegy 230 dolgozót foglalkoztató cégnél elsősorban különböző konyhai eszközökhöz készítenek elektronikus vezérlőegységeket, emellett kommunikációs berendezésekhez is gyártanak alkatrészeket − mondta Tóvízi Szilveszter telephelyvezető. A társaság a közeljövőben újabb termékek gyártását kívánja Magyarországra telepíteni, ezért várhatóan az üzemet és a létszámot is bővítik. A Melecs mostanáig az ausztriai termelés harmadát csoportosította át Magyarországra. A társaságot korábban a Siemensnél dolgozó szakemberek hozták létre 2009-ben, a burgenlandi gyártóbázisú cég forgalma az első évben elérte a 140 millió eurót. A menedzsment tavaly ősszel állapodott meg a Győrben elsősorban cd- és dvd-lejátszókat gyártó Lite-Onnal arról, hogy utóbbi bezárásra ítélt, 19 ezer négyzetméteres gyártóbázisának 40 százalékát tíz évre bérbe veszi. A Melecs a dolgozók nagy részét is a Lite-Ontól vette át.
