BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Májusban kiderül, mire jut a KÖZOP-ból

2011. május 4. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Új Széchenyi terv (ÚSZT) Közlekedési Operatív Programban (KÖZOP) jelenleg 578 milliárd forint szabad forrás van − tájékoztatta tegnap Szalóki Flórián, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) főigazgatója az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottságának közlekedési és infrastrukturális albizottságát. A KÖZOP a 2007−2013 között rendelkezésre álló uniós források egyharmadával, 1900 milliárd forintos kerettel rendelkezik, ezzel a legnagyobb operatív program a ciklusban. A szabad keret terhére az NFÜ átcsoportosítást kezdeményezett az Európai Bizottságnál (EB), amely várhatóan május végén ad erre választ. Az átcsoportosítás többek között olyan területeket érinthet, mint a közlekedésbiztonsági fejlesztések, a vasúti járműbeszerzések, a jegyértékesítési rendszer vagy az úthasználat-arányos elektronikus díjbeszedés. A KÖZOP-ban lévő kockázatok között említette Szalóki a 4-es metró finanszírozását, amelyre eredetileg 220 milliárd forintot irányoztak elő, majd ezt a magyar fél 180 milliárdra csökkentette. A megmaradt támogatási összeg igénybevétele is attól függ, hogy a metróépítés áthúzódik-e 2014 utánra.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet