BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősebb fogakat szeretne az ÁSZ

2011. május 4. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ne maradjanak következmények nélkül az ÁSZ-ellenőrzések − sürgeti lapunkhoz eljuttatott közleményében az Állami Számvevőszék (ÁSZ), amelynek elnöke közreműködik az új számvevőszéki törvény előkészítésében. A ma érvényes, 1989-ben életbe lépett szabályozás nehezíti a számvevőszéki jelentések hasznosulását − véli az ÁSZ −, miután az ellenőrzöttek gyakorlatilag jogi következmények nélkül tagadhatják meg az együttműködést, és az sem jár szankciókkal, ha a jelentés ajánlásait figyelmen kívül hagyják. Az új törvénytől elvárható, hogy a megengedő szabályokkal szemben előtérbe helyezze az eltérést nem engedő előírásokat, a már bekövetkezett jogellenes állapot megszüntetése mellett hangsúlyt helyezzen az esetleges későbbi hátrányok megelőzésére is. Az ÁSZ szerint szigorítani kell az ellenőrzött szervezetek kötelezettségeit, a számvevőszéknek pedig megfelelő jogi eszközökkel kell rendelkeznie a jogellenes magatartás nyomán előállott kárveszély megelőzésére, illetve a kár enyhítésére. El kell érni, hogy a számvevőszék megállapításai ne csupán intézkedési lehetőséget, hanem cselekvési kényszert teremtsenek az ellenőrzött szervezet számára.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet