A most elfogadott törvény szerint a pénztárak május 31-én jogosultak a visszalépő tag egyéni számláját az eredetileg lehetővé tett havi 265 forint negyedévnyi összegével csökkenteni és azt a működési tartalék javára jóváírni. A maradékot szeptember 15-ig kell átutalniuk az alap pénzforgalmi számlájára. Az MKB Magánnyugdíjpénztár (mnyp.) eddig se vette igénybe a 265 forintot, s most sem fogunk ezzel élni − nyilatkozta Lehoczky László, a pénztárak vezetője. Hozzátette: 2010 szeptembere óta nincs bevétele a kasszának, de a korábban felhalmozott tartalékból finanszírozni tudják a működést. Most úgy látják, hogy a tartalékokból körülbelül négy évig képesek magukat finanszírozni.
A Dimenzió eddig sem élt és a jövőben sem él a hozamcsökkentés lehetőségével − mondta lapunknak Paczolai Szabolcs ügyvezető. E pénztár tartalékai \"normál működési környezetben\" akár 2012 végéig fedezhetnék a folyó működési veszteséget. A pénztár jövőjéről ugyan a közgyűlés dönt, de az már nyilvánvaló, hogy nem maradnak a piacon. Paczolai szerint a jelenlegi paraméterekkel, önfenntartó módon középtávon (stabilizálódott feltételek között) 1−4 pénztár lehet működőképes. Szerinte rövid távon a tartalékok, középtávon támogatók tudják a folyó működési veszteséget kompenzálni.
A levonás lehetőségével nem él a Honvéd Mnyp. sem, itt is elegendő ugyanis a költségek fedezésére a tartalék (ameddig még működik, a Honvéd ugyanis már bejelentette, hogy kivonul a piacról). Az ING-nél a többiekhez képest árnyaltabban fogalmaztak. Mint kifejtették: a pénztárak költségeit alapvetően a feladatok határozzák meg. A ma még hiányzó törvényekből levezethető pontos szabályozások hiánya bizonytalanságot okoz, ezért lehetetlen megbecsülni, hogy lesz-e visszautalandó maradvány. Az ING számításai szerint ezzel együtt tartalékaik lehetővé teszik ügyfeleik megfelelő kiszolgálását.
