BUX 138210.26 -0,92 %
OTP 44440 -1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Változnak a betegjogi intézmények

2011. április 29. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hamarosan a kormány elé kerül az az előterjesztés, amely a Nemzeti Egészségügyi Tanács (NET) megszüntetését javasolja − jelentette be Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a betegszervezetekkel tartott fórumon. Úgy véli, a NET a megváltozott kormányzati struktúra és jogszabályi háttér miatt sem tudja betölteni az eredeti jogalkotói szándék szerinti feladatát. A minisztérium tanácsadó testülete alig egy hónapja ismertette a cigányság körében végzett egészségfelmérést. Erre támaszkodva tett javaslatot a roma egészségügyi helyzet javítására. A Nemzeti Erőforrás Minisztériumban rendezett fórumon közel 40 civil szervezet képviseltette magát. Az államtitkár azt kérte az érintettektől: fogjanak össze és hozzanak létre Nemzeti Betegfórumot, amely törvényben meghatározott módon lehetne a jogalkotó tanácsadó testülete, valamint a civil és egyházi szervezetekkel folytatott konzultáció színtere. Szócska elmondta: a tervek között szerepel az Országos Betegjogi és Dokumentációs Központ (OBDK) létrehozása. (Ezzel talán pótolnák a megszüntetett Egészségbiztosítási Felügyelet tevékenységét.)

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet