Hamarosan a kormány elé kerül az az előterjesztés, amely a Nemzeti Egészségügyi Tanács (NET) megszüntetését javasolja − jelentette be Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár a betegszervezetekkel tartott fórumon. Úgy véli, a NET a megváltozott kormányzati struktúra és jogszabályi háttér miatt sem tudja betölteni az eredeti jogalkotói szándék szerinti feladatát. A minisztérium tanácsadó testülete alig egy hónapja ismertette a cigányság körében végzett egészségfelmérést. Erre támaszkodva tett javaslatot a roma egészségügyi helyzet javítására. A Nemzeti Erőforrás Minisztériumban rendezett fórumon közel 40 civil szervezet képviseltette magát. Az államtitkár azt kérte az érintettektől: fogjanak össze és hozzanak létre Nemzeti Betegfórumot, amely törvényben meghatározott módon lehetne a jogalkotó tanácsadó testülete, valamint a civil és egyházi szervezetekkel folytatott konzultáció színtere. Szócska elmondta: a tervek között szerepel az Országos Betegjogi és Dokumentációs Központ (OBDK) létrehozása. (Ezzel talán pótolnák a megszüntetett Egészségbiztosítási Felügyelet tevékenységét.)
