Az EU és az Egyesült Államok képviselői között hivatalosan is elindultak azok a tárgyalások, amelyek célja, hogy a felek egy átfogó adatvédelmi keretmegállapodást hozzanak tető alá. Decemberben Washingtonban már tartottak egy előkészítő szakértői megbeszélést, ám az amerikai tárgyaló feleknek akkor még nem volt mandátumuk az adatvédelmi tárgyalások megkezdésére. Az egyik legnehezebb kérdés annak eldöntése lesz, hogy az EU és az USA között kötendő keretegyezmény milyen viszonyban lesz a már meglévő kétoldalú megállapodásokkal. Több uniós tagállamnak (köztük Magyarországnak is) ugyanis már most is van kétoldalú adatvédelmi megállapodása az Egyesült Államokkal.
