Újabb, közel 400 millió forintos fejlesztési programba kezdett a Békési Pálinka Termelő és Kereskedelmi Zrt. − erősítette meg lapunk információit Békési Zoltán, a társaság vezérigazgatója. A kapacitásbővítő és hatékonyságjavító beruházások mellett több mint 200 millió forintot költenek a látogatóközpontként működő Békési Szilvapálinka Centrum felépítésére. A nyárra elkészülő komplexumot egy, már a társaság tulajdonában lévő, háromszintes, több száz négyzetméteres épületből, annak korábbi építészeti értékeit megtartva alakítják ki. Ebben többek közt helyet kap egy látványfőzde, egy kóstoló és egy 200 személyes konferenciaterem is. A program megvalósításával párhuzamosan létszámbővítés is várható.
A társaság 2009-ben és 2010-ben több mint 100 millió forintot költött különböző technikai és technológiai fejlesztésekre, miután tavaly tavasszal megnyerték a Coop-áruházlánc saját márkás pálinkák gyártására kiírt pályázatát, további jelentős kapacitásbővítő fejlesztésre is szükség van. A beruházások révén a közeljövőben a külpiacokon is nagyobb jelenlétre számít a vezérigazgató. A Békési Pálinka Zrt. árbevétele 2009-ben a korábbi évhez képest mintegy 140 millió forinttal csökkent, nyeresége is megfeleződött, az elmúlt évben azonban már növekedést tapasztaltak.
| 2008 | 623 |
| 2009 | 482 |
| 2010* | 555 |
| *előzetes adat | |
| Forrás: Cégközlés |
