BUX 139434.00 0,09 %
OTP 45410 0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kapacitást bővít a Békési Pálinka

2011. április 13. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb, közel 400 millió forintos fejlesztési programba kezdett a Békési Pálinka Termelő és Kereskedelmi Zrt. − erősítette meg lapunk információit Békési Zoltán, a társaság vezérigazgatója. A kapacitásbővítő és hatékonyságjavító beruházások mellett több mint 200 millió forintot költenek a látogatóközpontként működő Békési Szilvapálinka Centrum felépítésére. A nyárra elkészülő komplexumot egy, már a társaság tulajdonában lévő, háromszintes, több száz négyzetméteres épületből, annak korábbi építészeti értékeit megtartva alakítják ki. Ebben többek közt helyet kap egy látványfőzde, egy kóstoló és egy 200 személyes konferenciaterem is. A program megvalósításával párhuzamosan létszámbővítés is várható.

A társaság 2009-ben és 2010-ben több mint 100 millió forintot költött különböző technikai és technológiai fejlesztésekre, miután tavaly tavasszal megnyerték a Coop-áruházlánc saját márkás pálinkák gyártására kiírt pályázatát, további jelentős kapacitásbővítő fejlesztésre is szükség van. A beruházások révén a közeljövőben a külpiacokon is nagyobb jelenlétre számít a vezérigazgató. A Békési Pálinka Zrt. árbevétele 2009-ben a korábbi évhez képest mintegy 140 millió forinttal csökkent, nyeresége is megfeleződött, az elmúlt évben azonban már növekedést tapasztaltak.

A Békési Pálinka Zrt. nettó árbevétele (millió forint)
2008 623
2009 482
2010* 555
*előzetes adat
Forrás: Cégközlés
Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet