BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindul az egyeztetés gyógyszerügyben

2011. április 8. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kabinet konzultációt kezdett az új gyógyszer-finanszírozási rendszer  kialakításáról a gyártók és nagykereskedők képviselőivel, valamint  szakmai és betegszervezetekkel − jelentette be a kormányszóvivő. Nagy Anna csütörtöki tájékoztatóján ismét kiemelte, hogy a kormány célja úgy csökkenteni a gyógyszertámogatásra fordított összeget, hogy a betegek terhei ne növekedjenek, s azt is tudatta, hogy a kormány tartani szeretné magát a korábban megismert sarokszámokhoz (e szerint a mintegy 300 milliárd forintos gyógyszerkasszából 2013-tól 120 milliárd forintot spórolnának meg). Kifejtette, hogy a kormány a tárgyaláson világossá tette, ma nincs megfelelő ösztönzés a gyógyszerfelírás hatékonyságának növelésére, illetve hogy a jelenlegi támogatási rendszer nem áll összhangban a népegészségügyi célokkal. A tárgyalópartnerek javaslatait hétfő délutánig várják. Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár már közölte, hogy az új referenciaárak meghatározása után áprilistól több mint hatszáz gyógyszer átlagosan 232 forinttal olcsóbb. Ez azonban a már régebben bevezetett szisztéma következménye.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet