A kormány még az idén felülvizsgálja a kutatás-fejlesztés (k+f) finanszírozását, hogy 2020-ra GDP-arányosan a jelenlegi 1,15 százalékról 1,8 százalékra nőhessenek a k+f ráfordítások Magyarországon − mondta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium stratégiai államtitkára kedden az MTI-nek. Az EU2020 stratégia keretében az Európai Uniónak az a célja, hogy az évtized végére a GDP 3 százalékát fordítsák k+f-re a jelenlegi 1,9 százalék helyett − tette hozzá az államtitkár. A magyarországi kutatás-fejlesztés intézményrendszerének átalakítását tavaly a Nemzeti Innovációs Hivatal létrehozásával elvégezték − mondta el Cséfalvay −, az idei feladat a finanszírozási rendszer áttekintése. Utóbbi magában foglalja a meglévő innovációs járulékrendszer vizsgálatát, valamint a pótlólagos források − kockázati tőke, közbeszerzések − bevonási lehetőségeinek áttekintését. A kormány ezenkívül megfontolja, hogy adókedvezményekkel is segítsék a vállalkozások k+f tevékenységét − közölte az államtitkár.
