BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adókedvezményt kap a k+f?

2011. április 6. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány még az idén felülvizsgálja a kutatás-fejlesztés (k+f) finanszírozását, hogy 2020-ra GDP-arányosan a jelenlegi 1,15 százalékról 1,8 százalékra nőhessenek a k+f ráfordítások Magyarországon − mondta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium stratégiai államtitkára kedden az MTI-nek. Az EU2020 stratégia keretében az Európai Uniónak az a célja, hogy az évtized végére a GDP 3 százalékát fordítsák k+f-re a jelenlegi 1,9 százalék helyett − tette hozzá az államtitkár. A magyarországi kutatás-fejlesztés intézményrendszerének átalakítását tavaly a Nemzeti Innovációs Hivatal létrehozásával elvégezték − mondta el Cséfalvay −, az idei feladat a finanszírozási rendszer áttekintése. Utóbbi magában foglalja a meglévő innovációs járulékrendszer vizsgálatát, valamint a pótlólagos források − kockázati tőke, közbeszerzések − bevonási lehetőségeinek áttekintését.  A kormány ezenkívül megfontolja, hogy adókedvezményekkel is segítsék a vállalkozások k+f tevékenységét − közölte az államtitkár.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet