BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyorssegélyt kaptak a betegszállítók

2011. április 4. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nemzeti Erőforrás Minisztérium egészségügyért felelős államtitkársága gyorssegéllyel segíti az elszabadult üzemanyagárak miatt a működésképtelenség határára sodródott betegszállítókat és mentőket. A szektor idei költségvetésének megtervezése óta ugyanis - indokolták - 30-40 forinttal drágult a benzin és a gázolaj. Belső átcsoportosítással a betegszállítók és a szárazföldi mentők támogatását 200-200 millió forinttal emelik meg,  és 32 millió forint pluszforrást adnak a légimentőknek. A Mentők és Betegszállítók Országos Egyesülete természetesen örül a pluszjuttatásnak, azt azonban kifogásolják, hogy a szaktárca aránytalanul, nem az éves tényleges futásteljesítmények arányában osztotta fel a két szervezet között az összeget. Az egyesület részére biztosított 200 milliós keret mindössze a következő 4 hónap gondját oldja meg. Abban bíznak, hogy a gyorssegélyt nem a hátralévő 9 hónapban egyenletesen felosztva kapják meg, hiszen így a várt kompenzáció feléhez jutnának hozzá. Az egyesület arról is nyilatkozott, hogy várja: a szaktárca illetékesei egyenesen és világosan fogalmazva vázolják fel a betegszállítás reális jövőképét és minél előbb hozzák meg azokat a döntéseket, amelyek a belső tartalékok feltárásával a rendszert stabilizálhatják. Félelmüket az okozza, hogy június elsejétől a betegszállítás teljes irányítása az Országos Mentőszolgálathoz kerül.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet