BUX 139187.23 -0,08 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új üzemet épít a Ratipur

2011. március 15. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ismét folyamatosan növekvő megrendelések miatt zöldmezős beruházással új, több mint 4700 négyzetméteres üzemet épít Komlón a Ratipur Gépjárműalkatrészt és Autófelszerelést Gyártó és Értékesítő Kft. - erősítették meg lapunk információit a cégnél és a helyhatóságnál egyaránt. Bár a résztelekről az április végére tervezett ünnepélyes alapkőletétel előtt sem a városházán, sem a társaságnál nem kívántak nyilatkozni, azt tudni lehet, hogy a jelenleg már több mint 200 dolgozót foglalkoztató cég új, várhatóan még az idén elkészülő gyártóbázisán poliuretán habból készülnek majd különböző autóalkatrészek.

A több száz milliós, létszámbővítést is magában foglaló programot pályázati források segítségével valósítják meg. Az 1989-ben alapított, 37 millió forint alaptőkéjű társaság jelenleg egy 4600 négyzetméteres gyártó területen működik. A cégnél, amely beszállítója többek között a BMW-nek, a Suzukinak és a holland Progress Europe B.V.-nek, elsősorban különböző oldalvédő csíkok és spoilerek készülnek. Ugyanakkor az autóipar mellett például bútor- és játékgyárak megrendelésére is dolgoznak. A Ratipur részben saját fejlesztésű termékeinek mintegy kétharmadát a külpiacokon értékesíti. A társaság rendelésállománya a gazdasági válság során csaknem harmadára csökkent, ám az elmúlt év második felétől ismét az élénkülés jelei mutatkoztak.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet