BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már az osztrákok is tőlünk járnak a Semmeringre

2011. január 23. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy tűnik, az idén minden korábbinál jobb téli szezont zárnak majd a nyugati határ mentén lévő szállodák és panziók, miután ár nemcsak a hazai, hanem a külföldi vendégek körében is egyre népszerűbb onnan megcélozni a közeli osztrák síterepeket. A lapunk által megkérdezett szállásadók és vendéglátók az elmúlt év azonos időszakához képest 15-20 százalékos forgalomnövekedésről számoltak be, és az előzetes foglaltsági adatok szerint februárban és márciusban sem lesz okuk panaszra.

A lehetőséget a térség négycsillagos szállodáitól a panziókon át a falusi vendéglátókig egyre többen igyekeznek kihasználni. A szentgotthárdi Gotthard Wellness Hotel például az alig egy órányira lévő mönichkirhen-marienseei síközponttal közösen kínál programokat. Dobai Hajnalka, az utazásszervezéssel és szálláshely-közvetítéssel foglalkozó Pinka Kft. értékesítési vezetője elmondta: az elmúlt évekhez képest mintegy húsz százalékkal nőtt a forgalmuk. A szállodák és a panziók mellett az idén már a nagyobb társaságok elhelyezésére alkalmas vendégházak, fűthető nyaralók iránt is van igény, főként Velem és Kőszeg környékén. Dobai hozzátette: korábban olyan külföldi vendégek alig jöttek a térségbe, akik innen akartak volna síelni járni például a Semmeringre, ám az idén szlovákok, csehek, sőt még osztrákok is előfordulnak.
Gruber Ferenc felsőcsatári panziótulajdonos szerint alacsony árakkal és nívós szolgáltatásokkal egyre több vendég kapcsolható le a határ előtt. Tavaly - ebben az időszakban - nagyjából 60 százalék körül volt a kapacitáskihasználtságuk, az idén viszont megközelíti 80-at. Fehér Zoltán, három határ menti kistérség idegenforgalmi ügyekben illetékes munkatársa elmondta: zalai, vasi és Győr-Moson-Sopron megyei települések négy éve tűzték ki célul, hogy megpróbálnak a téli turizmusból is profitálni. A létesítmények, sí- és szánkópályák területén sajnos nem sikerült érdemben előbbre lépni, ám a szálláshelyfejlesztés és a tavaly közösen elindított reklámkampány már érezteti hatását. Fehér hozzátette: talán még ennél is többet hoznak a konyhára az apró ötletek. Van olyan határ menti vendéglátó, aki mindennap egy demizson forralt borral felszerelve indítja útjára síelőit.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet