BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmilliárdos bővítést indít a Robix idén

2011. január 16. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A folyamatosan növekvő megrendelések, valamint a termelés koncentrálása miatt több mint kétmilliárd forintos fejlesztési programba kezdett a Robix Hungary Kft. - tudta meg a Napi Gazdaság. A korábbi években termékeinek csaknem kétharmadát a külpiacokon értékesítő társaság zöldmezős beruházással egy újabb gyártócsarnokot épít Zircen, ezzel párhuzamosan jelentős technikai, illetve technológiai fejlesztésre is sor kerül. A programot saját erőből, hitelből és pályázati források segítségével valósítják meg. Többek között CNC vezérlésű megmunkáló központokat vásárolnak, de bővítik a cég logisztikai központját is. Németh László, a társaság ügyvezető igazgatója a Veszprémi Naplónak elmondta, a zirci fejlesztés hátterében a kapacitásbővítés mellett elsősorban az áll, hogy a társaság jelenleg mintegy 80 dolgozót foglalkoztató veszprémi gyártóbázisát az év végéig Zircre telepítik. A megyeszékhelyen jövőre már csak mintegy 25-30 dolgozó marad. A világ vezető áruházláncainak, illetve mezőgazdasági szakáruházainak többek között kerti kisgépeket, darálókat, valamint magas nyomású mosóberendezéseket gyártó társaság rendelésállománya 2009-ben a korábbi évhez képest mintegy 300 millió forinttal csökkent, ám tavaly a második félévben már a fellendülés jelei mutatkoztak. Ráadásul az export részaránya elérte a 90 százalékot.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet