BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány 63 milliárdos zsebpénze

2010. december 6. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A parlament tegnap elfogadta az idei költségvetés módosítását, ami engedélyezi a kormánynak, hogy a távközlési cégek 61 milliárd forintos különadóját - amit december 20-án fizetnek be - még ebben a hónapban az utolsó fillérig elköltse. A parlament ezt a pénzt az általános tartalékba helyezte, ez tehát így az eredeti 57 milliárd forintról 153,5 milliárdra emelkedik. (A parlament ősszel már egyszer 35 milliárddal megemelte a tartalékot.)

Az általános tartalék felhasználásáról a kormány szabadon dönt. A pluszpénz egy részét a tervek szerint az árvízkárok rendezésére és a rendőrség plusztámogatására fordítják, de ebből rendeznék a be nem fizetett nemzetközi tagdíjakat (ENSZ) és egyes költségvetési intézmények "fizetőképességének fenntartását". Utóbbiakat tehát ebből a pénzből konszolidálnák.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet