A parlament tegnap elfogadta az idei költségvetés módosítását, ami engedélyezi a kormánynak, hogy a távközlési cégek 61 milliárd forintos különadóját - amit december 20-án fizetnek be - még ebben a hónapban az utolsó fillérig elköltse. A parlament ezt a pénzt az általános tartalékba helyezte, ez tehát így az eredeti 57 milliárd forintról 153,5 milliárdra emelkedik. (A parlament ősszel már egyszer 35 milliárddal megemelte a tartalékot.)
Az általános tartalék felhasználásáról a kormány szabadon dönt. A pluszpénz egy részét a tervek szerint az árvízkárok rendezésére és a rendőrség plusztámogatására fordítják, de ebből rendeznék a be nem fizetett nemzetközi tagdíjakat (ENSZ) és egyes költségvetési intézmények "fizetőképességének fenntartását". Utóbbiakat tehát ebből a pénzből konszolidálnák.
