BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyharmadával túl a célon a hiány

2010. november 8. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 10,7 milliárdos tavalyi többlet után idén októberben az államháztartás - helyi önkormányzatok nélküli - október havi hiánya 43,6 milliárd forint volt, így az első tíz hónap deficitje 1132,7 milliárd forint, ami a hiánycél 131 százaléka. Decemberben befolynak a válságadók, így a nemzetgazdasági tárca szerint bőven tartható a 3,8 százalékos GDP-arányos hiánycél.

Az alrendszerek közül a központi költségvetés 53,5 milliárd forintos, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 7,7 milliárd forintos deficittel, az elkülönített állami pénzalapok pedig 17,6 milliárd forintos szufficittel zártak. Az első tíz hónap egyenlege nem tartalmazza a "bankadó" második részletéből decemberre várt közel 90 milliárd forintos bevételt, a távközlési, kiskereskedelmi és energetikai szektort érintő válságadók szintén decemberi esedékességű bevételeit (161 milliárd forint), továbbá a magán-nyugdíjpénztári tagok után az év utolsó két hónapjában a Nyugdíjbiztosítási Alapba várt bevételeket (60 milliárd forint). Ezekkel a bevételekkel megbízhatóan tartható az idei pénzforgalmi, valamint a 3,8 százalékos eredményszemléletű hiánycél - közölte az NGM.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet