A Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén olyan előterjesztést tárgyal, amit még az előző városvezetéstől örökölt: a XI. kerület leköszönt közgyűlése kezdeményezte a kerületre vonatkozó parkolási rendelet módosítását. A cél, hogy az Allee bevásárlóközpont környékét a 240 forintos díjzónába emeljék. Az előterjesztés szerint a kerület központjában épült bevásárlóközpontba érkező gépjárművek a mélygarázs helyett a környező közterületen parkolnak, mivel ott olcsóbb - 160 forint, szemben az Allee 200 forint feletti díjával.
Az igazán meglepő, hogy a megoldást a XI. kerület nem a mélygarázs árainak csökkentésében (tárgyalásos úton), hanem a közterületi díjak növelésében látja. Így az előterjesztés szerint az Allee több kilométeres körzetében 240 forintos tarifát számolnának. A fővárosi előterjesztés szerint a javaslat támogatható - ezért azt elfogadásra ajánlják a közgyűlésnek.
Az előterjesztés negatív üzenetével vélhetően az Allee vezetése is számol, ugyanis egy ideje az első 2 órás parkolást ingyen adja a látogatóknak. Korábban ilyen opció nem volt a bevásárlóközpontban, talán épp ez okozta a centrum környéki parkolási anomáliát. Kérdés viszont, hogy a kétórás ingyenes parkolás javít-e a környék parkolóhelyzetén.
