BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelnék a tarifát

2010. október 24. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén olyan előterjesztést tárgyal, amit még az előző városvezetéstől örökölt: a XI. kerület leköszönt közgyűlése kezdeményezte a kerületre vonatkozó parkolási rendelet módosítását. A cél, hogy az Allee bevásárlóközpont környékét a 240 forintos díjzónába emeljék. Az előterjesztés szerint a kerület központjában épült bevásárlóközpontba érkező gépjárművek a mélygarázs helyett a környező közterületen parkolnak, mivel ott olcsóbb - 160 forint, szemben az Allee 200 forint feletti díjával.

Az igazán meglepő, hogy a megoldást a XI. kerület nem a mélygarázs árainak csökkentésében (tárgyalásos úton), hanem a közterületi díjak növelésében látja. Így az előterjesztés szerint az Allee több kilométeres körzetében 240 forintos tarifát számolnának. A fővárosi előterjesztés szerint a javaslat támogatható - ezért azt elfogadásra ajánlják a közgyűlésnek.

Az előterjesztés negatív üzenetével vélhetően az Allee vezetése is számol, ugyanis egy ideje az első 2 órás parkolást ingyen adja a látogatóknak. Korábban ilyen opció nem volt a bevásárlóközpontban, talán épp ez okozta a centrum környéki parkolási anomáliát. Kérdés viszont, hogy a kétórás ingyenes parkolás javít-e a környék parkolóhelyzetén.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet