BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még idén pluszpénzhez juthatnak a kórházak

Az országgyűlés várhatóan jövő héten megszavazza a kórházak 27,5 milliárd forintos konszolidációját, illetve a költségvetés idei tartalékának 35 milliárd forintos megemeléséről szóló módosító javaslatot.

2010. október 12. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az országgyűlésen egy nap alatt végigszaladt az idei költségvetés módosítása - amely jelentősen, mintegy 65 milliárd forinttal növeli a kormány mozgásterét úgy, hogy a hiánycélt nem veszélyezteti. A Rogán Antal fideszes képviselő által jegyzett és jövő hétfőn várhatóan végszavazásra kerülő javaslata szerint a költségvetés általános tartalékát megemelnék azzal a 35,2 milliárd forinttal, amit a Mol Nyrt. fizetett be a költségvetésbe egy európai bírósági ítélet után. A költségvetési tartalék fogyóban van, hisz az induló 57,2 milliárd forintból 11,75 milliárd forint maradt - ami egy normál évben bőven elegendő lenne a kormánynak. Rogán Antal a tartalék megemelését az elmúlt hónapok természeti és ipari katasztrófáival indokolta.

A javaslat második része a kórházak konszolidációjáról szól: a javaslat szerint az Egészségbiztosítási Alap 2007-2008-ban keletkezett 27,5 milliárd forintos többletét a kormány e célra fordíthatná. Mint kiderült tegnap a gazdasági bizottság ülésén, ez a pénz az alapok tartalékában parkolt az elmúlt években, annak elvonásáról, felhasználásáról nem rendelkeztek az előző kormányok.

A jövő hétfőn végszavazásra kerülő anyag nem az utolsó módosítása az idei költségvetésnek - legalábbis tegnap erre utalt Orbán Viktor miniszterelnök, amikor Pécsett José Manuel Barrosóval, az Európai Bizottság elnökével folytatott tárgyalásokat. A miniszterelnök elmondta, hogy a magyar kormány tartja az idei 3,8 százalékos államháztartási hiánycélt - azonban ehhez még további intézkedésekre lesz szükség.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet