BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fellegi felügyeli a kormányzati informatikai ügynökséget

2010. október 6. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új kormányzati ügynökséget hoz létre a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, amely az összes kormányzati informatikai beruházást koordinálja a jövőben - derül ki egy kormányrendelet-tervezetből. Az új ügynökség felügyeli a jövőben induló kormányzati informatikai projekteket, illetve külön döntés után átveszi a már futó fejlesztéseket. Kiemelt feladata lesz az uniós forrásokból finanszírozott elektronikus közigazgatási operatív program és az államreform operatív program felügyelete.

Az új ügynökség ezen túl részt vesz a közigazgatási reform informatikai feladatainak előkészítésében. A testület a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium felügyelete alatt működik, elnökét Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter nevezheti ki a tervezet szerint. A kormányzati informatikai ügyekért az elmúlt időszakban a miniszterelnökségen működő informatikai államtitkárság, illetve a Pénzügyminisztériumban működő Informatikai Szolgáltató Központ volt felelős - utóbbi a fejlesztési tárca ügynökségébe olvadhat. A volt informatikai államtitkárság ügyeit jelenleg is a fejlesztési tárca látja el.

Emellett Fellegi nagyobb súlyt adna az Európai Unióban a fejlesztéspolitikának, ezen belül is a kohéziós, vagyis felzárkóztatási politikának - erről a miniszter tegnap Brüsszelben beszélt. A cél érdekében a magyar EU-elnökség azt tervezi, hogy a témakört az úgynevezett általános ügyek miniszteri tanácsának napirendi témájává emeli. Az uniós tagállamok kormányai közötti egyeztetési fórumok közül kifejezetten e területre - számos más ágazattal ellentétben - jelenleg egyetlen formáció sem szakosodott - írta az MTI-Eco.

Papp Zsolt
Papp Zsolt
Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet