BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növelné a versenytanács létszámát az új elnök

2010. október 3. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A GVH a kormánytól függetlenül működik, ennek fenntartása a jövőben is alapvető feladat lesz - mondta a gazdasági bizottsági meghallgatásán Juhász Miklós, akit Orbán Viktor miniszterelnök jelölt a GVH elnöki székébe. A versenyhivatalnak fontos feladata - a versenyjogi szankciók alkalmazás mellett - a megelőzés, ezért különösen fontos, hogy a GVH álláspontja mindig világos legyen - így a folyó ügyekben is tisztában legyenek a piaci szereplők a versenyhivatal várható lépéseivel. A versenyjog korábban ismertette az előzetes állásfoglalás intézményét - ennek visszaállítása átláthatóbb működést biztosítana a leendő elnök szerint. Juhász Miklós úgy véli, fölösleges párhuzamosságok tapasztalhatóak a vizsgálói és versenytanácsi munka között - ráadásul sok esetben a két apparátus egymással ellentétes álláspontra jut az adott ügyben. A két tevékenységet az új elnök közelítené egymáshoz. A leendő elnök szerint a hatékonyabb munka érdekében szükséges lehet a hattagú versenytanács létszámának növelése. A GVH amúgy meglehetősen szerény apparátussal dolgozik, hiszen a teljes hivatal létszáma 120-130 fő körül mozog.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet