Az államháztartás hiánya az első nyolc hónapban elérte az 1081,4 milliárd forintot, ez az egész évre tervezett 870,3 milliárd 124 százaléka. Augusztusban a deficit 83,8 milliárd forint volt, ami elmarad a tavalyi 98 milliárd forintos mínusztól. A kormány által nyár elején hozott kiadáscsökkentő intézkedéseknek köszönhetően lassul a hiány növekedése. Beinduló növekedés mellett az idén beszedni tervezett 200 milliárd forint pénzintézeti adóval és némi kiadáscsökkentéssel tarthatónak tűnik az idei évre vállalt 3,8 százalék államháztartási hiány.
A költségvetési kiadások 679,1 milliárd forintra rúgtak, ami alig haladja meg a tavalyi 672,6 milliárd forintos szintet. A bevételek még elmaradnak a tavalyitól, hiszen csak 597,9 milliárd forint folyt be a kincstárba, ami húszmilliárd forinttal kevesebb a tavaly augusztusi adatnál. Az áfa- és szja-bevételek már közel megegyeztek az elmúlt évivel, ugyanakkor jövedéki adóból az év eleji adóemeléseknek köszönhetően több folyt be idén augusztusban a tavalyinál. Elmaradás főleg az államháztartáson belüli bevételekben volt tapasztalható. A tb-alapoknál hasonló a tendencia, vagyis a bevételek elmaradnak a tavalyi szinttől, ám a kiadások alig 1,9 százalékkal emelkedtek, így az egészség- és nyugdíjbiztosításban hatmilliárd forint volt a havi hiány, ami a 353 milliárd forintos kiadások fél százalékát sem érik el. Az elkülönített állami pénzalapok 3,3 milliárd forint többlettel csökkentették a hiányt.
